109

Sjajni Džanan Musa vodio Real do još jedne pobjede u španskom prvenstvu

E. B.
Džanan Musa (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Real Madrida su na krilima sjajnog Džanana Muse pobijedili Obradoiro u 31. kolu španske Endesa lige rezultatom 79:69.

Susret je bio izuzetno zanimljiv iako se to nije dalo naslutiti u prvoj četvrtini koja je završena vodstvom Reala rezultatom 28:20.

No, u drugoj četvrtini gosti su preokrenuli i nekoliko puta imali vodstvo, no Real je na poluvrijeme otišao s prednošću 38:37.

Početak treće četvrtine je pripao gostima koji su u jednom trenutku imali i prednost od 47:41, no u posljednju četvrtinu se ušlo s prednošću Reala 61:56. U posljednjoj četvrtini Real je rutinski zadržao prednost i slavio s ubjedljivih 79:69.

Džanan Musa je predvodio Real s 13 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a dvocifreni su bili još i Fabien Causeur sa 12, Guerschon Yabusele sa 11 i Walter Tavares s 10 poena.

Real je ostao na liderskoj poziciji s omjerom od 26 pobjeda i 5 poraza, dok je Obraidorio na pretposljednjoj poziciji s 8 pobjeda i 23 poraza.