111

Džumhur oduševio potezom i ostavio rivala u šoku: Kako je stigao tu lopticu?

N. K.
Trenutak kada je Džumhur vratio "nemoguću" lopticu (Foto: Screenshot)
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur osvojio je u češkoj Ostravi svoju jubilarnu 10. Challenger titulu, a pojedinim potezima na turniru podsjetio je na svoje najslavnije dane.
Jedan od njih dogodio se u drugom setu kod rezultata 3:2 za protivnika kada je stigao jednu naizgled izgubljenu loptu i poslao je u polje rivala.
Bio je to ujedno i poen za Damira, a današnji rival u finalu Nijemac Henri Squire ostao je u nevjerici, što su zabilježile i kamere.

"Kako je Damir Džumhur stigao do te loptice", pitali su se i na zvaničnoj stranici ATP Challenger Toura.

Podsjetimo, Damir je u današnjem finalu slavio nakon tri seta i malo više od dva sata igre.

Nakon lagano osvojenog prvog seta (6:2), Damir je drugi izgubio sa 6:4, a na kraju je u odlučujućem setu slavio sa 7:5 za konačnu pobjedu i trofej u Češkoj.