Nogomet
0

Premijer liga BiH: Željezničar - Sarajevo 1:1

Sarajevo-X/NINA
U okviru 26. kola nogometne Premijer lige BiH u vječitom derbiju utakmica između gradskih rivala Željezničara i Sarajeva završena je rezultatom 1:1.

Bordo tim je poveo pogotkom Pelaka krajem prvog dijela, da bi konačnih 1:1 postavio najbolji igrač utakmice Almir Gredić.

Domaćini su uzvratili nakon punih deset minuta igre kada je udarac Raščića izvanrednom reakcijom zaustavio Dragović. Nervoza s terena prenijela se ubrzo i na klupe obiju ekipa, pa tako u 35. minuti crveni karton zbog nesportskog ponašanja dobiva trener Sarajeva Husref Musemić koji je nogometaša Željezničara Senada Žerića gađao bocom.

Musemić tako s klupe nije vidio vodstvo svoje ekipe koje je došlo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela pogotkom Pelaka. Nakon samo sedam minuta drugog dijela Plavi poravnavaju rezultat.

ŽELJEZNIČAR: Markotić 6, Joldić 6, Mulalić 5,5, Amanaka 6, Kurt 6, Karić 5,5, Žerić 5 (od 39. minute Avdija 5,5), Gredić 7, Muharemović 6,5, Raščić 6,5 (od 69. minute Džeko), Hadžić 6 (od 46. minute Jusufbegović 5,5). Trener: Ivo Ištuk.

SARAJEVO: Dragović 6, Imširović 6, Zukić 6, Raca 6, Hadžić 6, Ihtijarević 5,5, Berberović 6,5, Pehlić 6,5, Pelak 6,5, Mešanović 6 (od 63. minute Obuća 6), Avdić 6 (od 76. minute Šarić). Trener: Husref Musemić.

Igrač utakmice: Almir Gredić (Željezničar) 7.

Žuti kartoni: Kurt, Džeko (Željezničar), Pehlić (Sarajevo).

Crveni karton: Husref Musemić (Sarajevo) u 36. minuti.