Poraz košarkaša BiH
0

Britanci bolji nakon produžetaka

Piše: Edin Isanović
Muška košarkaška reprezentacija BiH poražena je u 7. kolu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2011. Ovoga puta slavila je selekcija Velike Britanije nakon produžetaka. Rezultat je glasio: 94-85.

Prva četvrtina proteka je u izjednačenoj borbi, pa je okončana rezultatom 15-15. Najbolji u bh. dresu bio je Ratko Varda.

U drugoj dionici izabranici Sabita Hadžića imali su i vodstvo, ali se na poluvrijeme otišlo prednošću domaćih 39-36.

Deng i društvo održavali su vodstvo i u trećem periodu igre. Tricom Reinking vodstvo Britanaca je otišlo na plus sedam – 64-57.

Posljednjih deset minuta naši su otvorili serijom 5-0. U jednom momentu imali smo i vodstvo 67-66. U posljednjim trenucima meča prava drama. Imali smo priliku da pobijedimo, ali je Milošević bio neprecizan u ključnim trenucima. Utakmica je okončana 81-81.

U produžecima su domaći igrali mnogo bolje i na kraju zasluženo slavili 94-85. Najefikasniji u bh. reprezentaciji bili su Ratko Varda i Henry Domercant sa 21 poenom. Novim porazom šanse naše nacionalne vrste za plasman u baraž su smanjene.

U idućem kolu 29. augusta BiH u Sarajevu dočekuje reprezentaciju Makedonije.