Velika pobjeda naših košarkaša
0

Razigrana BiH sjajnom igrom porazila Hrvatsku

Piše: Edin Isanović
U okviru 4. kola Evropskog košarkaškog prvenstva u Litvaniji BiH je pobijedila Hrvatsku rezultatom 92-80.

Naši su dobro otvorili utakmicu. Od prve minute igrali su borbeno i hrabro. Izgleda da su kritike na račun loše igre u odbrani urodile plodom. Izabranici Sabita Hadžića iskazali su veliku želju i motivaciju.

U prvoj dionici blistao je Mirza Teletović koji je postigao 15 poena. S druge strane, Hrvate je u igri održavao Ante Tomić. Prva četvrtina je okončana neriješeno 28-28. U drugoj dionici nacionalni reprezentativci Hrvatske u nekoliko navrata pokušavali su šut za tri poena, ali nije išlo. Neprecizni su bili Markota i Popović.

Nakon vodstva "Kockastih" 36-34 naši prave seriju 7-0 i dolaze do 41-36. U posljednjoj minuti sa slobodnih bacanja pogađa Teletović za 43-36 u korist BiH što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U trećoj četvrtini naši suparnici krenuli su agresivno i napravili seriju 7-0 i stigli do poravnanja 43-43. Međutim, naši prave mini seriju i dolaze do 49-45.

Nekoliko minuta da kraja treće dionice imali smo 58-49, a treća dionica završila je vodstvom BiH 64-59.

U četvrtoj dionici bh. reprezentativci prave seriju 9-0. Dolazimo do vodstva 74-61. Sjajno su igrali svi, a posebno Domercant. Međutim, Hrvati uzvraćaju serijom i smanjuju na 76-67.

Teletović i društvo ponovo se bude i odlaze na 81-69. Izabranici Sabita Hadžića do kraja su znalači sačuvali prednost i slavili 92-80.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bili Teletović sa 26 i Domercant 23 poena. Na kraju utakmice naši igrači su proslavili pobjedu sa BH Fanaticosima koji su odlično podržavali naš nacionalni tim.

Nakon ovog trijumfa bh. reprezentacija ostala je u igri za odlazak u drugi krug. Sutra igramo protiv Makedonije i u nekim kombinacijama i sa porazom idemo u narednu rundu.

Rezultati susreta četvrtog kola C-grupe Evropskog prvenstva za košarkaše u Litvaniji: Makedonija - Finska 72:70 Grčka - Crna Gora 71:55

Bosna i Hercegovina - Hrvatska 92:80