Premier liga
62

Arsenal savladao Bournemouth, nada se pomoći Wolvesa večeras protiv Cityja

E. B.
Arsenal je u 36. kolu engleske Premier lige pobijedio Bournemouth rezultatom 3:0 i ostao sa dobrim šansama da na kraju sezone osvoji titulu prvaka.

Arsenal je dominirao tokom čitavog susreta, što to se posebno odnosi na prvo poluvrijeme u kojem je uputio čak 16 šuteva naspram jednog Bournemouthovog, a do vodstva je stigao u 45. minuti susreta.

Mark Travers je oborio u kaznenom prostoru Kaija Havertza, a iz penala je Bukayo Saka bio siguran za 1:0.

U 70. minuti nakon brze akcije Leandro Trossard je pogodio na asistenciju Delcana Ricea za 2:0 i ovjeru pobjede.

Pet minuta kasnije Bournemouth je postigao pogodak preko Antoinea Semenya, no on je poništen zbog prekršaja Dominica Solankea nad golmanom Davidom Rayom, a u samom finišu susreta je poništen i pogodak Arsenala koji je postigao Gabriel Maghalaes.

Ipak, Arsenal je stigao do trećeg pogotka u 90+7. minuti kada je brzu kontru u gol pretvorio Rice za konačnih 3:0.

Arsenal je ostao na vrhu tabele sa 83 boda, četiri više od Manchester Cityja koji ima dvije utakmice manje.

Topnici će stoga s velikim zanimanjem pratiti današnji duel od 18:30 sati u kojem City dočekuje Wolverhampton, te će se nadati da će gosti osvojiti barem bod na Etihadu kako bi im pomogli u nastajanju da postanu prvaci.

Arsenal - Bournemouth 3:0 (Saka penal 45', Trossard 70', Rice 90+7')