16

Čelik i Sloboda se porazima oprostili od svojih navijača, GOŠK nadigrao Borac

Piše: E. B.
Sloboda - Mladost (Foto: D. Z./Klix.ba)
Danas su odigrani susreti pretposljednjeg kola Lige za opstanak. Odranije se zna da ligu napuštaju Čelik i Vitez, te susreti nisu imali rezultatski značaj.

Čelik se porazom oprostio pred svojim navijačima od Premijer lige BiH. Tri boda sa Bilinog polja odnio je Vitez, a pogodak odluke postigao je Bojo u 7. minuti.

Sloboda je na Tušnju poražena od Mladosti rezultatom 3:2. Pogotke za goste iz Doboj Kaknja postigli su Hiroš u 19., Aganspahić u 22. i Čomor u 44. minuti susreta, a za Tuzlake su pogađali Ignjatović u 87. i Maksimović u 90+3. minuti.

GOŠK je u Gabeli nadigrao Borac rezultatom 1:0, a pogodak za domaću ekipu je postigao Mišić u 12. minuti.

U posljednjem kolu 19. maja se sastaju Vitez - GOŠK, Mladost - Čelik i Borac - Sloboda.