Engleski Premiership
0

Težak poraz Manchester Uniteda

Totalsport
Veliko iznenađenje priredili su u Londonu igrači Fulhama savladavši ekipu Manchester Uniteda 3-0 u utakmici 18. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Branitelji naslova imali su kontrolu lopte tokom susreta, ali nikako ne i konce igre u svojim nogama. Danny Murphy prvi je načeo mrežu gostujućeg vratara Tomasza Kuszczaka udarcem iz daljine u 22. minuti.

Loša je to bila vijest za Manchester United, jer, kako se pokazalo i danas, svaki put kad bi Murphy pogodio mrežu "crvenih vragova" svoju ekipu je odveo do pobjede. Potvrdili su je još pogocima Bobby Zamora, odmah na otvaranju drugog dijela, te Damien Duff u 75. minuti na asistenciju strijelca drugog pogotka.

Drugi je to poraz Uniteda u razmaku od samo sedam dana. Prošle subote su sa 1-0 "pali" od Aston Ville, a u međuvremenu su pobijedili Wolverhampton 3-0.

Nakon što je s dva pogotka Tottenham u prošlom kolu svladao Manchester City 3-0, Spursi su bili uvjerljivi i kod Blackburna.

Blackburnovi nogometaši, kojima je ovo bio sedmi gostujući poraz u devetoj utakmici, dva su puta pogodili okvir gola, no ne i njegovu unutrašnjost.

Manchester City je uz dva pogotka Roque Santa Cruza svladao Sunderland 4-3, u susretu u kojem su uživali prednost 2-0, te 3-2.

Četvrtu uzastopnu pobjedu upisala je Aston Villa. Gol odluke protiv Stoke Cityja postigao je Carew u 61. minuti.

Premiership, 18. kolo: Aston Villa - Stoke City 1-0 (Carew 61) Blackburn - Tottenham 0-2 (Crouch 45+1, 83) Fulham - Manchester United 3-0 (Murphy 22, Zamora 46, Duff 75) Manchester City - Sunderland 4-3 (Cruz 4, 69, Tevez 12 - 11m, Bellamy 35 / Mensah 16, Henderson 24, Jones 62) Portsmouth - Liverpool 2-0 (Belhadj 33, Piquionne 82)

Kasnije: Arsenal - Hull City