Bundesliga
0

Kraj rekordne serije Leverkužana

Totalsport
Prvi su poraz u 25. kolu njemačke Bundeslige doživjeli nogometaši Bayera iz Leverkusena. Izgubili su prvi put ove sezone na gostovanju kod Nürnberga, 3-2.

Vodili su domaći 3-0. Prva je dva gola pretkraj prvog poluvremena nakon očajne igre odbrambenih nogometaša gostiju postigao 21-godišnji napadač Eric Choupo-Moting, da bi na 3-0 povećao Tavares u 55. minuti.

Stefan Kiesling svojim je 14. pogotkom sezone smanjio na 3-1 u 66. minuti, da bi lani najbolji strijelac kluba Patrick Helmes sedam minuta kasnije zabio svoj prvi ovosezonski pogodak za konačnih 3-2. Pogodio je njemački reprezentativac, koji se od teške ozljede koljena oporavljao čitav prvi dio sezone, lijepo žabicom.

Osim prekida fantastične serije, važnije je da je Bayer sada u zaostatku za vodećim Bayernom tri boda, iako niti Bavarci nisu slavili u ovom kolu (1-1 kod Kölna). U pretprošlom je kolu i Bayern posrnuo kod bavarskih rivala iz Nürnberga, trenutačno 15-plasirane ekipe tabele, ali je ipak uspio remizirati (1-1).

Sastav Juppa Heynckesa upao je definitivno u krizu. U posljednjih pet utakmica ostvario je samo jednu pobjedu.

Bundesliga, 25. kolo:

Nürnberg – Bayer 3-2 (Choupo-Moting 42, 45, Tavares 55 / Kiessling 66, Helmes 73)