324

Kragujevac slavi Dudića i Šerbečića, Radnički zakoračio ka plasmanu u Evropu

N. K.
Feđa Dudić (Foto: FK Radnički Kragujevac)
Nogometaši Radničkog 1923 pobijedili su na stadionu "Čika Dača" u 33. kolu Lige za prvaka Srbije ekipu Mladosti rezultatom 3:2 te su tako došli vrlo blizu plasmana u evropska takmičenja.

Međutim, nije tako glatko danas išlo sve po ekipu koju s klupe predvodi bh. trener Feđa Dudić.

Sredinom prvog poluvremena Veličković je doveo goste u vodstvo, a samo pet minuta kasnije Milošević je golom iz penala udvostručio vodstvo Mladosti. Ipak, u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Radnički se vratio u igru golom Vidosavljevića iz penala.

Vidosavljević je potom pola sata prije kraja utakmice izjednačio rezultat, a onda je u 76. minuti bh. internacionalac Besim Šerbečić postigao pogodak za 3:2 i vrijedna tri boda Radničkog.

Radnički je na četvrtoj poziciji Lige za prvaka Srbije, dok je Mladost na sedmoj poziciji. U narednom kolu Radnički gostuje ekipi TSC-a, dok će Mladost dočekati Crvenu zvezdu.

Rezultat i strijelci:

Radnički - Mladost 3:2 (Vidosavljević pen. 45+2', 60', Šerbečić 76' - Veličković 22', Milošević pen. 27')