Turnir u Finskoj
0

BiH porazom od Rumunije ostala bez baraža za SP

Sarajevo-x.com
BiH – Rumunija 26-29. U utakmici koja je odlučivala plasman u baraža naši rukometaši su poraženi. Vodili smo samo u prvoj minuti. Nakon toga Rumini poentiraju četiri puta za 4-1. Treba istaći da su sudijski kriteriji odmah na otvaranju utakmice bili neujednačeni, tako da je već u 14 minuti kapiten Terzić zaradio drugo isključenje. Obično se to dešavala kada bi naši stigli prednost suparnika.

Polovinom prvog dijela bilo je 9-6 za Rumune, ali su Harmandić, Stojanović i Jakšić svojim golovima poravnali na 9-9. Ipak, neriješiva enigma za naše rukometaše bio je golaman Popescu koji je svoju mrežu uspio sačuvati i u naizgled bezizlaznim situacijama. Na odmor se otišlo pri rezultatu 15-13 za Rumuniju.

Otvaranje drugog dijela opet je pripalo čuvaru mreže našeg rivala koji je odbranio dva sedmerca. Rumuni su tokom čitavog drugog poluvremena održavali dva ili tri gola prednost.

Ipak, u 40 minuti izabranici Vojislava Rađe su kod rezultata 20-19 imali šansu za poravnanje. Nažalost, nisu je iskoristili. Druga prilika nije se ukazala.

Nakon toga slijedi pad koncentracije u redovima bh. selekcije. Važno je napomenuti da nismo iskoristili nekoliko zicera. Na kraju su Rumuni slavili pobjedu rezultatom 29-26. Golman Popesku upisao je 19 odbrana. Tu vjerovatno leži ključ njihovog uspjeha. Kao u košarci i nogometu naša rukometna reprezentacija zakazala je kada je najviše trebalo.

Najefikasniji u našoj nacionalnoj vrsti bio je Prce sa šest pogodaka, dok je kod Rumuna prvi strijelac bio Sabou sa pet pogodaka.