Bundesliga
75

Leverkusen ostvario novu veliku pobjedu i vratio dvocifrenu prednost nad Bayernom

D. P.
Leverkusen je nezaustavljiv (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Bayer Leverkusena slavili su rezultatom 2:0 protiv Wolfsburga i tako vratili dvocifrenu prednost na vrhu Bundeslige ispred Bayerna.

Nevjerovatni Apotekari nastavljaju sezonu bez poraza, a večeras su došli do 21. pobjede u Bundesligi kojom su došli nadomak osvajanja titule prvaka Njemačke.

Leverkusenu je posao olakšao Moritz Jenz, koji je dobio dva žuta kartona do 28. minute, tako da je Wolfsburg više od sat vremena igrao s igračem manje. Domaćin je to znao iskoristiti.

Sjajna akcija u 37. minuti urodila je plodom, a Nathan Tella pogađa glavom nakon ubačaja Alexa Grimalda s lijeve strane. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Do kraja utakmice Florian Wirtz je uspio pogoditi za "mir u kući" i novu vrijednu pobjedu Leverkusena koji ponovo ima čak 10 bodova prednosti u odnosu na Bayern.

U narednom kolu Leverkusen gostuje Freiburgu, dok Wolfsburg dočekuje Augsburg.