68

Nevjerovatna statistika sarajevskog derbija, ovoliki broj prekršaja nije zapamćen

H. H.
Statistika utakmice Željezničar - Sarajevo (Foto: Arena Sport / Screenshot)
Devet žutih i tri crvena kartona ponudio nam je haotični 152. sarajevski derbi, ali golove nismo vidjeli. Ipak, uprkos velikom broju kartona, ovo je vjerovatno bila utakmica s najmanje prekršaja ikada na jednom derbiju.

Gotovo nevjerovatno zvuči podatak da smo vidjeli samo 24 prekršaja na cijeloj utakmici, što je prosjek na kojem bi "pozavidjele" i velike evropske utakmice.

Od toga, Željezničar je dobio tri žuta kartona, a Sarajevo šest (još dva su dobila i službeni predstavnici Sarajeva), ali uprkos tome efektivne igre je bilo vrlo malo, pogotovo u drugom poluvremenu.

Statistika prvog poluvremena (Foto: Arena Sport / Screenshot)

Još nevjerovatniji je podatak da je Željo s dva crvena kartona u drugom poluvremenu napravio samo jedan prekršaj, a Sarajevo pet.

Sudija Ermin Sivac s pomoćnicima odradio je generalno dobru utakmicu, iako je utisak da je sudijska nadoknada u drugom poluvremenu morala biti mnogo veća, a diskutabilna je bila i situacija kada su igrači Sarajeva tražili igranje rukom Haruna Karića u kaznenom prostoru, no penala nije bilo.

Diskutabilna situacija u šesnaestercu Željezničara (Foto: Screenshot)

Ostalo je do kraja 0:0, a tim rezultatom svakako mnogo zadovoljniji može biti Željezničar koji je s dva igrača manje u polju odolio svim napadima gostiju.

U narednom kolu Sarajevo će u još jednom derbiju dočekati Borac, dok će Željezničar gostovati Posušju.